Group members



Marit Eika Jørgensen, professor, MD, PhD,                
Principal Investigator
E-mail: marit.eika.joergensen@regionh.dk
Tlf.: + 45 30 91 33 05





Bendix Carstensen, MSC, senior statistican
E-mail: bendix.carstensen@regionh.dk
Tlf.:  + 45 30 91 29 61 
           



Dorte Vistisen, MSc, PhD, team leader, senior researcher
E-mail: dorte.vistisen@regionh.dk                        
Tlf.: + 45 30 91 34 83



Kristine Færch, MSc, PhD, team leader, senior researcher
E-mail: kristine.faerch@regionh.dk
Tlf.: +45 30 91 30 61
Se kort profil eller udvidet profil i PURE




Gregers Stig Andersen, MSc, PhD, senior researcher
E-mail: gregers.stig.andersen@regionh.dk                
Tlf.: + 45 30 91 28 43




                 
Stine Byberg
, MSc, PhD, postdoc
E-mail: stine.byberg@regionh.dk
Tlf.: + 45 30 91 33 49




Troels Mygind Jensen, MSc, PhD, postdoc
E-mail: troels.mygind.jensen@regionh.dk
Tlf.: + 45 30 91 32 83





Pernille Falberg Rønn, MSc, PhD, postdoc
E-mail: pernille.falberg.roenn@regionh.dk            




Hanan Amadidphd-student
E-mail: hanan.amadid@regionh.dk                
Tlf.: + 45 30 91 28 42




Jessica Linnea Bengtsson, phd-student
E-mail:jessica.linnea.bengtsson@regionh.dk                               




Lasse Bjerg Hansen, MD, phd-student
E-mail: lasse.bjerg.hansen@regionh.dk




Lea Bruhn Nielsen, MSc, phd-student
E-mail: lea.bruhn.nielsen@regionh.dk                
Tlf.: + 45 30 91 29 46



Maria Tvermosegaard, phd-student               
E-mail: maria.tvermosegaard@regionh.dk              
Tlf.: +45 30 91 34 88



Rasmus Wibæk Christensen, MSc, phd-student
E-mail: rasmus.wibaek.christensen@region.dk
Se udvidet profil i PURE 



Ninna Karsbæk Senftleber, MD, phd-student
E-mail: ninna.karsbaek.senftleber@regionh.dk



Lars Sander Koch, biomedical laboratory scientist
E-mail: lars.sander.koch@regionh.dk                           
Tlf.: +45 30 91 33 18


Carol Vi Trang Simonsen, MIH,  administrative associate
E-mail: carol.vi.trang.simonsen@regionh.dk

Tlf. + 45 30 91 33 92                          

                

Responsible editor