Forskningsmedarbejdere

​Oversigt med kontaktinformation på forskningsmedarbejdere i forskningsgruppen Diabetes Forebyggelse.

​      


Paul Bloch,                          
Forskningsleder
E-mail:  paul.bloch@regionh.dk

Tlf. 30 91 29 20Se kort profil 

                                         



Peter Bentsen,
Seniorforsker, teamleder
E-mail: peter.bocz.bentsen@regionh.dk

Tlf. 30 91 28 71

                  
                                                                 



Helle Terkildsen Maindal,
Seniorforsker
E-mail: Helle.terkildsen.maindal@regionh.dk
Tlf. 30 91 34 05         

                 
              



Jens Aagaard-Hansen,
Seniorforsker
E-mail: jens.aagaard-hansen@regionh.dk




Ane Høstgaard Bonde,
Forsker
E-mail: ane.hoestgaard.bonde@regionh.dk
Tlf. 23 99 02 70




Charlotte Demant Klinker,
Teamleder, Forsker
E-mail: charlotte.demant.klinker@regionh.dk
Tlf. 30 91 29 68       

              


Karoline Kragelund Nielsen,
Teamleder, Forsker
E-mail: karoline.kragelund.nielsen@regionh.dk

                                      



Mads Bølling,
Postdoc
E-mail: mads.boelling@regionh.dk

                                


Peter Elsborg,
Postdoc
E-mail: peter.elsborg@regionh.dk

                 


Anne Skov Jensen,
Specialkonsulent
E-mail: anne.skov.jensen@regionh.dk



Nanna Wuur Stjernqvist
Ph.d.
E-mail: nanna.wurr.stjernqvist@regionh.dk    
              


Anneke Vang Hansen,

Videnskabelig assistent
E-mail: anneke.vang.hansen@regionh.dk



Asser Vittrup Nielsen,
Videnskabelig assistent
E-mail: asser.vittrup.nielsen@regionh.dk
Tlf. 21 58 92 24 

             


Cecilie Ljungmann,
Videnskabelig assistent
E-mail: cecilie.karen.ljungmann@regionh.dk                                     



Lærke Mygind Grønfeldt
Videnskabelig assistent
E-mail: laerke.mygind.groenfeldt@regionh.dk  



Anne Matilde Timm
Videnskabelig assistent
E-mail: anne.matilde.timm@regionh.dk                    



Paulina Sander Melby
Videnskabelig assistent
E-mail: paulina.sander.melby@regionh.dk          

  



Stine Bagger
Videnskabelig assistent
E-mail: stine.bagger@regionh.dk

                              


                   


 

Redaktør