Forskningsmedarbejdere

Oversigt med kontaktinformation på forskningsmedarbejdere i forskningsgruppen Diabetes Management Forskning.



Ingrid Willaing,                     
Forskningsleder
                       
E-mail: ingrid.willaing.tapager@regionh.dk
Tlf. 30 91 34 03



Lene Eide Joensen,
Seniorforsker, teamleder
E-mail: lene.eide.joensen@regionh.dk
Tlf.:  30 91 32 93   



Nana Folmann Hempler,
Seniorforsker, teamleder
E-mail: nana.folmann.hempler@regionh.dk
Tlf. 30 91 30 04      


Bryan Cleal,
Seniorforsker
E-mail: bryan.richard.cleal@regionh.dk
Tlf.: 30 91 29 64



Annemarie Reinhardt Varming, 
Forsker
E-mail:  annemarie.varming@regionh.dk             



Kasper Olesen,
Forsker
E-mail:  kasper.olesen@regionh.dk
Tlf.:30 91 33 74



Mette Andersen Nexø,
Forsker
E-mail: mette.andersen.nexoe@regionh.dk
Tlf.: 21 58 92 56



Ulla Møller Hansen,               
Forsker
E-mail: ulla.moeller.hansen@regionh.dk
Tlf.: 30 91 31 09



Vibeke Stenov,               
Forsker
E-mail: vibeke.stenov@regionh.dk



Didde Høeg,
Videnskabelig assistent              
E-mail: didde.hoeeg@regionh.dk
Tlf.: 30 91 32 42



Regitze Anne Saurbrey Pals,
Videnskabelig assistent 
E-mail: regitze.anne.saurbrey.pals@regionh.dk
      

Redaktør