Forskningsmedarbejdere

​Forskningsmedarbejdere i forskningsgruppen Diabetes Management Forskning.



Ingrid Willaing,
Principal Investigator, forskningsleder
                       
E-mail: ingrid.willaing.tapager@regionh.dk
Tlf.: 30 91 34 03




Lene Eide Joensen,
Seniorforsker, teamleder
E-mail: lene.eide.joensen@regionh.dk
Tlf.:  30 91 32 93           
              


Nana Folmann Hempler,
Seniorforsker, teamleder
E-mail: nana.folmann.hempler@regionh.dk
Tlf.: 30 91 30 04       


Bryan Cleal,
Seniorforsker
E-mail: bryan.richard.cleal@regionh.dk
Tlf.: 30 91 29 64




Annemarie Reinhardt Varming, 
Forsker
E-mail:  annemarie.varming@regionh.dk





Kasper Olesen,
Forsker
E-mail:  kasper.olesen@regionh.dk
Tlf.:30 91 33 74




Mette Andersen Nexø,
Forsker
E-mail: mette.andersen.nexoe@regionh.dk
Tlf.: 21 58 92 56




Ulla Møller Hansen,
Ph.d.-studerende
E-mail: ulla.moeller.hansen@regionh.dk
Tlf.: 30 91 31 09



Vibeke Stenov,
Ph.d.-studerende
E-mail: vibeke.stenov@regionh.dk




Didde Høeg,
Videnskabelig assistent              
E-mail: didde.hoeeg@regionh.dk
Tlf.: 30 91 32 42




Regitze Anne Saurbrey Pals,
Videnskabelig assistent 
E-mail: regitze.anne.saurbrey.pals@regionh.dk       

Redaktør