Forskningsmedarbejdere

​Oversigt med kontaktinformation på forskningsmedarbejdere i forskningsgruppen Diabetes Technology.

Kirsten Nørgaard  

Forskningsleder, overlæge, dr. med., MHPE
E-mail: kirsten.noergaard@regionh.dk
Tlf. 27 13 10 11
Se profil

Anna Lilja Secher

Postdoc, ph.d., MD
E-mail: anna.elisabet.lilja.secher@regionh.dk
Tlf. 23 74 27 64
Se profil

Ajenthen Ranjan

Postdoc, ph.d., MD
E-mail: ajenthen.ranjan@regionh.dk
Tlf. 23 74 27 66
Se profil

​Signe Schmidt

Forsker, ph.d., MD
E-mail: signe.schmidt@regionh.dk
Tlf. 51 17 47 85
Se profil

​Isabelle Isa Kristin Steineck

Ph.d.-studerende, MD
E-mail: Isabelle.Isa.Kristin.Steineck.
Tlf. 51 51 90 85
Se profil

​Christian Laugesen

Klinisk assistent, MD
E-mail Christian.hoejgaard.laugesen.01@regionh.dk
Se profil

​Nanna LInd

Ph.d.-studerende, forskningssygeplejerske
E-mail: nanna.lind@regionh.dk
Tlf. 28 71 14 35
Se profil

​Karen Rytter

Ph.d.-studerende, Klinisk sygeplejespecialist
E-mail: Karen.rytter@regionh.dk
Tlf. 30 91 33 84
Se profil

​Merete Bechmann Christensen 

Ph.d.-studerende, MD
E-mail: merete.bechmann.christensen.01@regionh.dk

​Kasper Birch Christensen

Klinisk assistent, MD
E-mail:kasper.birch.kristensen.01@regionh.dk
Tlf. 20 52 89 49  
Se profil

Redaktør