Forskningsmedarbejdere

​Kort præsentation af forskningsmedarbejdere i forskningsgruppen Klinisk Epidemiologi.



Marit Eika Jørgensen, professor, MD, PhD,                
Leder af Klinisk Epidemiologi
E-mail: marit.eika.joergensen@regionh.dk
Tlf.: 30 91 33 05
Se kort profil eller udvidet profil i PURE




Bendix Carstensen, MSC, seniorstatistiker
E-mail: bendix.carstensen@regionh.dk
Tlf.:  30 91 29 61 
Se kort profil eller udvidet profil i PURE                     



Dorte Vistisen, MSc, PhD, teamleder, seniorforsker
E-mail: dorte.vistisen@regionh.dk                        
Tlf.: 30 91 34 83
Se kort profil eller udvidet profil i PURE



Kristine Færch, MSc, PhD, teamleder, seniorforsker
E-mail: kristine.faerch@regionh.dk
Tlf.: 30 91 30 61
Se kort profil eller udvidet profil i PURE




Gregers Stig Andersen, MSc, PhD, seniorforsker
E-mail: gregers.stig.andersen@regionh.dk                
Tlf.: 30 91 28 43
Se kort profil eller udvidet profil i PURE



                 
Stine Byberg
, MSc, PhD, postdoc
E-mail: stine.byberg@regionh.dk
Tlf.: 30 91 33 49
Se kort profil eller udvidet profil i PURE



Troels Mygind Jensen, MSc, PhD, postdoc
E-mail: troels.mygind.jensen@regionh.dk
Tlf.: 30 91 32 83
Se kort profil eller udvidet profil i PURE




Pernille Falberg Rønn, MSc, PhD, postdoc
E-mail: pernille.falberg.roenn@regionh.dk             Se udvidet profil i PURE




Hanan Amadidph.d.-studerende
E-mail: hanan.amadid@regionh.dk                
Tlf.: 30 91 28 42
Se kort profil eller udvidet profil i PURE



Jessica Linnea Bengtsson, ph.d.-studerende
E-mail:jessica.linnea.bengtsson@regionh.dk             
Se udvidet profil i PURE



Lasse Bjerg Hansen, MD, ph.d.-studerende
E-mail: lasse.bjerg.hansen@regionh.dk
Se udvidet profil i PURE



Lea Bruhn Nielsen, MSc, ph.d.-studerende
E-mail: lea.bruhn.nielsen@regionh.dk                
Tlf.: 30 91 29 46
Se kort profil eller udvidet profil i PURE



Maria Tvermosegaard, ph.d.-studerende,               
E-mail: maria.tvermosegaard@regionh.dk              
Tlf.: 30 91 34 88
Se udvidet profil i PURE



Rasmus Wibæk Christensen, MSc, ph.d.-studerende
E-mail: rasmus.wibaek.christensen@region.dk
Se udvidet profil i PURE 



Ninna Karsbæk Senftleber, MD, ph.d.-studerende
E-mail: ninna.karsbaek.senftleber@regionh.dk

Se udvidet profil i PURE



Lars Sander Koch, bioanalytiker
E-mail: lars.sander.koch@regionh.dk                           
Tlf.: 30 91 33 18


Carol Vi Trang Simonsen, MIH,  adminstrativ assistent
E-mail: carol.vi.trang.simonsen@regionh.dk

Tlf. 30 91 33 92                         

                

Redaktør