Forskningsmedarbejdere

​Oversigt med kontaktinformation på forskningsmedarbejdere i forskningsgruppen Komplikationsforskning.



Peter Rossing, professor, overlæge,               
Leder af komplikationsforskningen
E-mail: peter.rossing@regionh.dk
Tlf.: 30 91 33 83
Se kort profil eller udvidet profil i PURE



Tine Willum Hansen, seniorforsker
E-mail: tine.willum.hansen@regionh.dk
Tlf.: 30 91 31 03                
Se kort profil eller udvidet profil i PURE


Marie Frimodt-Møller, seniorforsker
E-mail: marie.frimodt-moeller@regionh.dk
Tlf.: 30 91 30 42
Se kort profil eller udvidet profil i PURE


Frederik Ivar Persson, seniorforsker
E-mail: frederik.ivar.persson@regionh.dk
Tlf.: 27 51 26 22
Se kort profil eller udvidet profil i PURE



Christian Stevns Hansen, postdoc
E-mail: christian.stevns.hansen@regionh.dk
Tlf.: 30 91 30 90
Se kort profil eller udvidet profil i PURE



Tarun Veer Singh Ahluwalia
, postdoc
E-mail: tarun.veer.singh.ahluwalia@regionh.dk
Tlf.: 30 91 34 31
Se kort profil eller udvidet profil i PURE



Emilie Hein Zobel, ph.d.-studerende
E-mail: emilie.hein.zobel@regionh.dk
Tlf.: 30 91 34 96
Se kort profil eller udvidet profil i PURE



Mie Klessen Eickhoffph.d.-studerende
E-mail: mie.klessen.eickhoff@regionh.dk
Tlf.: 30 91 33 15
Se kort profil eller udvidet profil i PURE


Nete Tofte, ph.d.-studerende
E-mail: nete.tofte@regionh.dk
Tlf.: 30 91 34 13
Se kort profil eller udvidet profil i PURE


Signe Abitz Winther, ph.d.-studerende
E-mail: signe.abitz.Winther@regionh.dk
Tlf.: 30 75 19 04
Se kort profil eller udvidet profil i PURE



Viktor Rotbain Curovic, ph.d.-studerende,               
E-mail: viktor.rotbain.curovic@regionh.dk
Tlf.: 30 91 31 75
Se kort profil eller udvidet profil i PURE



Bente Blaaholm Nielsen, diabetessygeplejerske
E-mail: bente.blaaholm.nielsen@regionh.dk
Tlf.: 30 91 33 63


Lone Jelstrup, diabetessygeplejerske
E-mail: lone.jelstrup@regionh.dk
Tlf.: 30 91 32 50
   

 

Redaktør