Forskningsmedarbejdere

Oversigt med kontaktinformation på forskningsmedarbejdere i forskningsgruppen Systems Medicine.

​Cristina do-Quigley, PhD, principal investigator
E-mail: cristina.legido.quigley@regionh.dk
Tlf. 30 91 30 83

​Ismo Mattila, forsker
E-mail: ismo.matias.mattila@regionh.dk
Tlf. 30 91 33 43

​Kajetan Trošt, postdoc
E-mail:  kajetan.trost@regionh.dk   
Tlf. 30 91 34 15

​Min Kim, postdoc
E-mail: min.kim@regionh.dk
Tlf. 29 47 85 44

​Peter Henriksen, postdoc
E-mail: peter.henriksen@regionh.dk
Tlf. 30 91 30 83

​Tommi Suvitaival, postdoc
E-mail:  tommi.raimo.leo.suvitaival@regionh.dk   
Tlf. 30 91 34 01

Naba Hassan Al-Sari, ph.d.-studerende
E-mail: naba.hassan.al-sari@regionh.dk

​​Annette Frost Bjerre, seniortekniker
E-mail: annette.frost.bjerre@regionh.dk  

​​Camilla Søs Nielsen, tekniker
E-mail: camilla.soes.nielsen@regionh.dk

​Asger Wretlind, videnskabelig assistent
E-mail: asger.wretlind@regionh.dk asger.wretlind@regionh.dk

​Nadia Nielsen Aalling,  postdoc Københavns Universitet 
E-mail: nadia.aalling@sund.ku.dk

​Jennifer Marie Nguyen,  ph.d.-studernede, Københavns Universitet E-mail: jenn@nexs.ku.dk



Redaktør