Forskningsmedarbejdere i Type 1-Diabetes Biology

Oversigt med kontaktinformation på forskningsmedarbejdere i forskningsgruppen Type 1-diabetes Biology.


Flemming Pociot, professor, overlæge
Leder af Type 1 Biology
E-mail: flemming.pociot@regionh.dk
Tlf.: 30 45 63 13




Joachim Størling, seniorforsker
Teamleder
E-mail: joachim.stoerling@regionh.dk
Tlf.: 30 91 33 99





Tina Fløyel, postdoc
E-mail: tina.floeyel@regionh.dk
Tlf.: 22 15 55 96



Simranjeet Kaur, postdoc
E-mail: simranjeet.kaur.01@regionh.dk
Tlf.: 81 91 54 78




Verena Hirshberg Jensen, postdoc
E-mail: verena.hirschberg.jensen.01@regionh.dk




Reza Yarani,
postdoc
E-mail: reza.yarani.01@regionh.dk
Tlf.: 91 94 98 18



                   



Sara Juul Mansachs, ph.d.-studerende
E-mail: sara.juul.mansachs@regionh.dk
Tlf.: 51 94 02 69

 



Freja Cecilie Barrett Mørk, ph.d.-studerende
E-mail: freja.cecilie.barrett.moerk@regionh.dk                 



Caroline Frørup,  videnskabelig assistent
E-mail: caroline.froerup.01@regionh.dk
Tlf.: 22 32 51 82






Tine Wille, laborant
E-mail: tine.wille.01@regionh.dk
Tlf.: 30 29 17 95




Anne Jørgensen, bachelorstuderende
E-mail: Anne.joergensen.09@regionh.dk

                   


Redaktør