Forskningsmedarbejdere

Oversigt med kontaktinformation på forskningsmedarbejdere i Systemmedicinsk Forskning. 

Cristina Legido Quigley

Forskningsleder, ph.d.
E-mail: cristina.legido.quigley@regionh.dk
Tlf. 30 91 30 83
Se profil

​Ismo Mattila

Forsker
E-mail: ismo.matias.mattila@regionh.dk
Tlf. 30 91 33 43
Se profil

Portræt af Tommi suvitaival

​Tommi Suvitaival

Postdoc
E-mail:  tommi.raimo.leo.suvitaival@regionh.dk   
Tlf. 30 91 34 01
Se profil

Naba Hassan Al-Sari

Ph.d.-studerende
E-mail: naba.hassan.al-sari@regionh.dk
Se profil

Portræt af Asger Wretlind

​Asger Wretlind

Ph.d.-studerende
E-mail: asger.wretlind@regionh.dk
Se profil

​Nadia Nielsen Aalling

Postdoc Københavns Universitet 
E-mail: nadia.aalling@sund.ku.dk
Se profil

​Jennifer Marie Nguyen

Ph.d.-studerende, Københavns Universitet
E-mail: mailto:mjennifer.marie.nguyen@sund.ku.dk
Se profil



Redaktør