Forskningsmedarbejdere i Translationel Type 1-diabetesforskning

Oversigt med kontaktinformation på forskningsmedarbejdere i forskningsgruppen Translationel Type 1-diabetesforskning.

Flemming Pociot

Professor, overlæge, forskningsleder
E-mail: flemming.pociot@regionh.dk
Tlf. 30 45 63 13
Se profil


​  

Joachim Størling

Lektor, seniorforsker, teamleder
E-mail: joachim.stoerling@regionh.dk 
Tlf. 30 91 33 99
Se profil


Anne Julie Overgaard

Postdoc
E-mail: anne.julie.overgaard@regionh.dk
Tlf. 26 17 38 84
Se profil 


Gitte Lindved Petersen

Postdoc
E-mail:Gitte.Lindved.Petersen@regionh.dk
Tlf. 25 72  22 26
Se profil


Joana Mendes Lopes de Melo

Postdoc
E-mail: joana.mendes.lopes.de.melo@regionh.dk
Tlf. 52 81 96 95
Se profil


Simranjeet Kaur

Postdoc
E-mail: simranjeet.kaur.01@regionh.dk
Tlf. 81 91 54 78
Se profil

Verena Hirshberg Jensen

Postdoc
E-mail: verena.hirschberg.jensen.01@regionh.dk
Se profil


Reza Yarani

Postdoc
E-mail: reza.yarani.01@regionh.dk
Tlf. 91 94 98 18
Se profil


         

Sara Juul Mansachs

Ph.d.-studerende
E-mail: sara.juul.mansachs@regionh.dk
Tlf. 51 94 02 69
Se profil


Freja Cecilie Barrett Mørk

Ph.d.-studerende
E-mail: freja.cecilie.barrett.moerk@regionh.dk 
Se profil




Redaktør