​​​

Centerledelse

​Centerledelsen består af lederne fra de fem enheder og fra staben.   

Ledende oversygeplejerske Kirsten Engelhard NielsenDirektør 

Magnus T. Jensen
E-mail: magnus.thorsten.jensen@regionh.dk
Tlf. 26 14 81 48

​​

Ch​eflæge (vakant)​




Ledende oversygeplejerske Kirsten Engelhard NielsenChefsygeplejerske

Dorrit Thorsen
E-mail: dorrit.thorsen@regionh.dk
Tlf. 21 27 05 76


forskningschef Birgitte BrockForskningschef

Birgitte Brock
E-mail: birgitte.brock@regionh.dk
Tlf. 24 64 11 80

Uddannelseschef Ulla Bjerre-ChristensenUddannelseschef

Ulla Bjerre-Christensen
E-mail: ulla.bjerre-christensen@regionh.dk
Tlf. 30 91 29 16


Sundhedsfremmechef Morten Hulvej RodSundhedsfremmechef

Morten Hulvej Rod
E-mail: morten.hulvej.rod@regionh.dk
Tlf. 28 51 51 21


Stabschef Charlotte Hove AndreasenChefbioanalytiker

Evy Connie Ottesen
E-mail:Evy.Connie.Ottesen@regionh.dk
Tlf. 30 91 35 00


Stabschef Charlotte Hove AndreasenStabschef

Tina Charlotte Olsen
E-mail: tina.charlotte.olsen@regionh.dk
Tlf. 28 33 57 05




     

Redaktør