Centerledelse

​Centerledelsen består af lederne fra de fire enheder og stabsfunktionen.   

Centerdirektør Allan FlyvbjergCenterdirektør

Allan Flyvbjerg
E-mail: allan.flyvbjerg@regionh.dk
Tlf.  51 77 95 48


Ledende oversygeplejerske Kirsten Engelhard NielsenKlinikchef

Anne Mette Rosenfalck
E-mail: anne.mette.rosenfalck@regionh.dk
Tlf. 91 17 04 38 


Ledende oversygeplejerske Kirsten Engelhard NielsenLedende oversygeplejerske

Dorrit Thorsen
E-mail: dorrit.thorsen@regionh.dk
Tlf. 21 27 05 76


forskningschef Birgitte BrockForskningschef

Birgitte Brock
E-mail: birgitte.brock@regionh.dk
Tlf. 24 64 11 80

Uddannelseschef Ulla Bjerre-ChristensenUddannelseschef

Ulla Bjerre-Christensen
E-mail: ulla.bjerre-christensen@regionh.dk
Tlf. 30 91 29 16


Sundhedsfremmechef Morten Hulvej RodSundhedsfremmechef

Morten Hulvej Rod
E-mail: morten.hulvej.rod@regionh.dk
Tlf. 28 51 51 21


Stabschef Charlotte Hove AndreasenStabschef

Charlotte Hove Andreasen
E-mail: Charlotte.Hove.Andreasen.01@regionh.dk
Tlf. 28 11 31 31



     


Redaktør