Centerledelse

​Centerledelsen består af lederne fra de fire enheder og stabsfunktionen.   

Centerdirektør Allan FlyvbjergCenterdirektør

Allan Flyvbjerg
E-mail: allan.flyvbjerg@regionh.dk
Tlf. +45 51 77 95 48


Klinikchef Tina VilsbøllKlinikchef

Tina Vilsbøll
E-mail: tina.vilsboell.lauritsen.01@regionh.dk
Tlf. +45 40 94 08 25


Ledende oversygeplejerske Kirsten Engelhard NielsenLedende oversygeplejerske

Kirsten Engelhard Nielsen
E-mail: kirsten.engelhard.nielsen@regionh.dk
Tlf. +45 30 91 33 69


forskningschef Birgitte BrockForskningschef

Birgitte Brock
E-mail: birgitte.brock@regionh.dk
Tlf. +45 24 64 11 80

Uddannelseschef Ulla Bjerre-ChristensenUddannelseschef

Ulla Bjerre-Christensen
E-mail: ulla.bjerre-christensen@regionh.dk
Tlf. +45 30 91 29 16


Sundhedsfremmechef Bjarne Bruun JensenSundhedsfremmechef

Bjarne Bruun Jensen
E-mail: bjarne.bruun.jensen@regionh.dk
Tlf. +45 30 91 32 66


Stabschef Charlotte Hove AndreasenStabschef

Charlotte Hove Andreasen
E-mail: Charlotte.Hove.Andreasen.01@regionh.dk
Tlf. +45 28 11 31 31








Redaktør