​​​​​​​

Forskningsmedarbejdere i Klinisk Epidemiologisk Forskning

​Oversigt med kontaktinformation på forskningsmedarbejdere i Klinisk Epidemiologisk Forskning.

Flemming-Pociot

Dorte Vistisen

Forskningsleder, ph.d.
E-mail: dorte.vistisen@regionh.dk           
Tlf. 30 91 34 83
Se profil

​​

Marit Eika Jørgensen

Professor, overlæge
E-mail: marit.eika.joergensen@regionh.dk
Tlf. 30 91 33 05
Se profil

 ​


Bendix Carstensen

Senior statistiker​​​
E-mail: bendix.carstensen@regionh.dk
Tlf. 30 91 29 21
Se profil

 ​


​​​​Klinisk Epidemiologisk Forskning er inddelt i 2 teams.

Team: Prædiktion og prognose​​

Flemming-Pociot

Stine Bybjerg

Teamleder, forsker
​E-mail: stine.byberg@regionh.dk                                   
Se profil

Team: Udsatte grupper og sårbare livsforløb 

Flemming-Pociot

Gregers Stig Andersen

Teamleder, seniorforsker, ph.d., MSc
E-mail: gregers.stig.andersen@regionh.dk
Tlf. 30 91 28 43
Se profil



Forskningsmedarbejdere i teamet

Rasmus Wibæk Christensen

PostDoc, MSc
E-mail: rasmus.wibaek.christensen@regionh.dk
Se profil



Pernille Falberg Rønn

Postdoc
E-mail: pernille.falberg.roenn@regionh.dk
Se profil



Flemming-Pociot

Vanja Kosjerina

Ph.d.-studerende, MD
E-mail: vanja.kosjerina.01@regionh.dk
Se profil



Flemming-Pociot

Stine Scheuer

Ph.d.-studerende, MSc
E-mail: stine.scheuer@regionh.dk
Se profil

  




Redaktør