Forskningsmedarbejdere

​Oversigt med kontaktinformation på forskningsmedarbejdere i forskningsgruppen Komplikationsforskning.

Peter Rossing

Peter Rossing

Professor, overlæge, leder af komplikationsforskningen
E-mail: peter.rossing@regionh.dk
Tlf. 30 91 33 83
Se profil
Se profil 

Flemming-Pociot

Marie Frimodt-Møller

Teamleder, seniorforsker, speciallæge
E-mail: marie.frimodt-moeller@regionh.dk
Tlf.: 30 91 30 42
Se profil Se profil

Tine Willum Hansen

Teamleder, seniorforsker, speciallæge
E-mail: tine.willum.hansen@regionh.dk
Tlf. 30 91 31 03
Se profil

Frederik Persson

Seniorforsker, speciallæge
Se profil

Tarun Veer Singh Ahluwalia

Seniorforsker
Se profil

Christian Stevns Hansen

Postdoc, ph.d., MD
E-mail: CHAN0583@regionh.dk
Tlf: 61671618
Se profil

Niels Søndergaard Heinrich

Ph.d.-studerende, klinisk assistent, læge
E-mail: niels.soendergaard.heinrich@regionh.dk
Se profil


Ida Kirstine Bull Rasmussen

Ph.d.-studerende, klinisk assistent, læge
Se profil
  


Jens Christian Laursen

Ph.d.-studerende, klinisk assistent, læge


Hatice Isik Mizrak

Ph.d.-studerende, klinisk assistent, MD
E-mail: hatice.isik.mizrak@regionh.dk
Tlf. 30 91 33 15
Se profil



Nicoline Uglebjerg

Ph.d.-studerende, videnskabelig assistent, Msc


Ninna Hahn Tougaard

Ph.d.-studerende, klinisk assistent, læge




Jonas Hedegaard Andersen

Ph.d.-studerende, klinisk assistent, læge



Christina Gjerlev Poulsen

Ph.d.-studerende, MD
E-mail: Christina.gjerlev.poulsen@regionh.dk
Tlf. 30 91 29 75
Se profil


Elisabeth Buur Stougaard

Ph.d.-studerende, MD
E-mail: elisabeth.buur.stougaard@regionh.dk
Tlf. 21 12 59 57
Se profil


Portræt af Viktor Curovic

Viktor Rotbain Curovic

Ph.d.-studerende, klinisk assistent, læge
Se profil


Signe Abitz Winther

Ph.d.-studerende, klinisk assistent, læge
Se profil



Kirsten Lomborg

Professor, ph.d., sygeplejerske
Se profil



Bente Blaaholm Nielsen

Diabetessygeplejerske



Lone Jelstrup

Diabetessygeplejerske



Jeanne Maibom Hedevang

Diabetessygeplejerske






Redaktør